Sny o toulavých kočkách právě v kinech a na turné

8. 11. 2021

Kouzelný výtvarný svět Petra Síse aneb film o snech, bratrství a svobodě má za sebou slavnostní premiéru, která proběhla v úterý 2. listopadu v pražském kině Světozor za účasti filmové delegace v čele s bratry Sísovými.

David Sís s kameramanem a producentem Vítem Bělohradským film Sny o toulavých kočkách osobně představí v kinech v Brně (8. 11.), Českém Krumlově (15. 11.), Semilech (22. 11.), Turnově (23. 11.), Teplicích (24. 11.),  Jihlavě (27. 11.), Frýdku-Místku (28. 11.), Opavě (29. 11.) a Havířově (30. 11.).

„Přepisoval jsem scénář, hledal jsem název a došlo mi, že v té knížce se pořád toulá ta kočička, jako leitmotiv. A najednou jsem si uvědomil, že chudáka Petra vykopli a řekli mu: musíš zůstat v Americe. Petr byl jako ta toulavá kočka, která se nemá kam vrátit,“ řekl David Sís k pojmenování filmu o jeho starším bratrovi Petrovi. „Je to dobrý název,“ dodal Petr Sís.

„Dokument o Petru Sísovi jsme měli v hledáčku od samotného začátku jeho realizace. Jsme totiž velkými obdivovateli křehké intimity jeho kreseb a humanistických hrdinů, snílků a objevitelů, které přináší dětem, a také proto, že film sliboval víc než jen přehlídku obdivně se vyjadřujících mluvících hlav,“ řekla Iva Hejlíčková, programová ředitelka AČFK.

Sny o toulavých kočkách uvádí AČFK do kin od 4. listopadu.

Foto: Tomáš Hejzlar, AČFK