Rada AČFK

Radana Korená
Předsedkyně Rady AČFK
FK Kopřivnice

Narozena roku 1973 v Čeladné. 15 let vedla kino v Kopřivnici, již více než 20 let zde vede filmový klub a souběžně s tím, od roku 2002, začala pracovat pro AČFK. Nejprve jako členka Rady, od r. 2006 jako tajemnice, od r. 2007 jako místopředsedkyně a od r. 2010 jako předsedkyně Rady AČFK a ředitelka Letní filmové školy. Má filmové a divadelní vzdělání z Univerzity Palackého v Olomouci. Od doby, co pracuje pro AČFK, je z ní zkušená cestovatelka. Dvakrát zastupovala AČFK v porotách FICC a je šťastná, že může dělat, co ji opravdu moc baví. Má dvě úžasné dospělé dcery a spoustu dalších zálib, kterým se snaží věnovat v každé volné chvilce.

Petr Korč
1. místopředseda Rady AČFK
FK Frýdek-Místek

Narodil se v roce 1976 ve Frýdku-Místku, kde spolu s rodinou rekonstruoval a provozuje Dům Pod Svícnem. Od roku 2001 byl předsedou městského filmového klubu v kině Vlast a spolu s přáteli také pořádá benefiční festival Sweetsen fest. Je absolventem fakulty financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické. Od roku 2005 je členem Rady AČFK. Od září 2007 do srpna 2010 byl předseda AČFK, v současnosti je místopředseda Rady.
Lukáš Foldyna
Člen Rady AČFK
FK Frýdlant nad Ostravicí

Narodil se v roce 1977 ve Frýdku-Místku. Po olomoucké vzdělávací epizodě (česká filologie na FF UP) se se ženou vrátili do Beskyd, kde postupně založili rodinu a frýdlantský filmový klub. Pracuje jako učitel češtiny a nájemný redaktor a korektor knih pokleslých žánrů.

Marcel Řimák
Člen Rady AČFK
FK Uherské Hradiště

Narozen v roce 1960 v Uherském Hradišti. Devatenáct let zastával funkci ředitele Městského kulturního střediska ve Veselí nad Moravou, během těchto let v kině Morava uspořádal spolu s doc. Galinou Kopaněvou osmnáct ročníků Semináře ruských filmů a třináct ročníků Semináře asijských filmů. Od listopadu 2011 se stal ředitelem Domu kultury v Hodoníně, kde pokračoval ve své filmové činnosti v místním kině Svět až do roku 2020. Od roku 2011 působí jako člen Rady AČFK.
Naďa Hetešová
Členka Rady AČFK

Narodila se v roce 1979 v Hradci Králové, kde za studií na gymnáziu zásadně ovlivnil její další životní cestu skvělý hradecký filmový klub. V roce 2003 dokončila studium magisterského oboru Teorie filmu, divadla a masmédií na Univerzitě Palackého v Olomouci. Přestěhovala se ze svým mužem do Liberce a chvíli pomáhala ve filmovém klubu při libereckých kinech. V roce 2008 vyhrála výběrové řízení na vedoucí kin v Jablonci nad Nisou. Ve stejném roce pod hlavičkou jabloneckých kin založila oficiální filmový klub a několik let se intenzivně věnovala práci s kvalitní kinematografií napříč žánry i historií. V roce 2015 se jí narodil synek a dva roky na to dcerka. V létě 2020 ji po návratu z mateřské dovolené kromě nového politického vedení jablonecké kultury čekala i výpověď. Nicméně kde něco končí, něco nového i začíná… A tak na severu právě dozrává čas pro nový filmový klub…

Jitka Donátová
Členka Rady AČFK
FK Pardubice

Narozena v roce 1950, nyní v penzi. Členkou FK v Pardubicích je již 50 let, ve výboru jako lektorka úvodů 20 let a místopředsedky-ně 4 roky, v Radě AČFK pracuje od roku 2014 a nyní je zároveň ekonomkou výboru FK. Profesionálně v kultuře nepracovala, ale kulturní aktivity jsou jejím největším koníčkem.
Zuzana Némethová
Členka Rady AČFK
FK Napajedla

Narodila se roku 1984 v Bratislavě. Absolvovala magisterské studium na filozofické fakultě, katedře masmediální komunikace a reklamy v Nitře. Během studia i po něm spolupracovala na několika projektech, které probíhaly v bratislavském nezávislém kultur-ním centru A4 – Priestor súčasnej kultury, později působila jako produkční a provozní v pražském Studiu ALTA. Víc jak 10 let se věnuje práci v různých kulturních organizacích, festivalové produkci a psaní grantových žádostí. Je zakládající členkou občanského sdružení GAFFA a od roku 2012 součástí produkčního týmu Letní filmové školy. V roce 2016 se stala vedoucí Kina Napajedla, kde právě probíhaly přípravy na digitalizaci a znovuotevření kina. V dalším roce založila filmový klub. V průběhu pěti let se v kině setkala se zajímavými lidmi a poznala skvělou partu kinařů, i díky nim ji práce stále naplňuje a baví.
Eva Barber
Členka Rady AČFK
FK Sedlčany

Narodila se v roce 1989. Je rodačkou ze středočeských Sedlčan, kde od roku 2014 pomáhá organizovat místní filmový klub. Je absolventkou Mezinárodní politiky a diplomacie na VŠE v Praze. Po zkušenostech v PR a marketingu přesedlala na učitelskou dráhu. V současnosti vyučuje na pražském Gymnáziu Na Zatlance. V AČFK se kromě členství v radě věnuje také projektu Made in Po-land.

??
?

Ludmila Rubalová
Hlavní účetní
(+420) 604 744 237
ludmila.rubalova@acfk.cz

Revizní komise

Milan Kostelník
Předseda Revizní komise AČFK
Jana Kostelníková
Členka Revizní komise AČFK

Lenka Janyšová
Členka Revizní komise AČFK

Další informace

Právní forma, e-mail a telefon
Asociace českých filmových klubů, z. s. je spolek zapsaný ve spolkovém rejstříku, spisová značka L 433, Krajský soud v Brně
+420 724 335 937
info@acfk.cz
Fakturace a sídlo
Asociace českých filmových klubů, z. s.
Stonky 860, Uherské Hradiště 686 01
IČ 61387550 / DIČ CZ61387550
Jsme plátci DPH
Mapa