Kouzelný svět Petra Síse aneb film o snech a svobodě míří do kin

26. 10. 2021

Snímek o životním příběhu a tvorbě světově uznávaného výtvarníka Petra Síse patřil na letošním Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary mezi divácky nejoblíbenější snímky. Dokumentární film Davida Síse Sny o toulavých kočkách uvede AČFK 4. listopadu do kin.

Na osamělé pláži před zábavním parkem na Coney Islandu se scházejí dva bratři. Chvíli hledí na stoupající vlny a potom se ten mladší zeptá: „Brácho, zajímalo by mě, jak tě napadne, co máš nakreslit?“ Starší se zamyslí a po chvilce odpoví: „Víš, že o tom jsem vlastně nikdy nepřemýšlel?“ Tak začíná filmové putování režiséra Davida Síse po vnitřním a vnějším světě Petra Síse, vyprávění bratrsky důvěrné, přesto naprosto sdělné.

V létě film představil režisér David Sís také na 47. Letní filmové škole Uherské Hradiště.

Film Sny o toulavých kočkách uvede AČFK 4. listopadu do kin. David Sís s kameramanem Vítem Bělohradským film postupně představí například v kinech v Brně (8. 11.), Českém Krumlově (15. 11.), Semilech (22. 11.), Turnově (23. 11.), Teplicích (24. 11.),  Jihlavě (27. 11.), Frýdku-Místku (28. 11.), Opavě (29. 11.) a Havířově (30. 11.).