Pro školy

Projekt Do kina!

Projekt Do kina! má za cíl uvádět do distribuce umělecky hodnotné a zároveň edukativní filmy opatřené pedagogickými materiály a určené především pro školní projekce. Projekt tak rozšíří nabídku školních představení o kvalitní a přínosné tituly a přispěje k výchově nového vnímavého publika. V rámci projektu Do kina! máme v plánu dle možností uvádět jeden až dva filmy ročně. Prvním filmem projektu byl Antropocén: Epocha člověka. V roce 2020 plánujeme uvést dokument Gogo.

Projekt CinEd

Jsme partnerem evropského programu filmové výchovy CinEd, který nabízí pestrou kolekci snímků a metodických materiálů pro žáky a studenty různých věkových kategorií. Pedagogové či lektoři mohou filmy pouštět kdekoli zdarma, nutná je pouze on-line registrace.

Školní projekce

Asociace českých filmových klubů nabízí i další filmy vhodné pro školní projekce. Některé z nich jsou opatřeny pedagogickými materiály. Termín a cenu projekce je třeba domluvit s kinem v místě vaší školy či družiny. Aktuální nabídku si můžete vyfiltrovat v záložce Filmy.