O nás

Do filmových klubů se chodí už od šedesátých let minulého století. A ač se za tu dobu mnohé změnilo, to podstatné zůstalo – společná setkávání, sledování a sdílení filmů, které se vymykaly a vymykají běžné nabídce kin. Filmové kluby jsou i dnes základem AČFK, z něhož přirozeně vychází naše další činnosti: jsme významnou distribuční společností, pořadatelem jednoho z největších filmových festivalů u nás i partnerem mezinárodního projektu filmové výchovy.
Jako partner mezinárodního projektu filmového vzdělávání vychováváme nové náročné a kritické diváky, jako distribuční společnost do kin a klubů přinášíme kvalitní filmy a jako organizátor jednoho z největších filmových festivalů u nás připravujeme návštěvníkům desetidenní intenzivní filmový a odborný program, jehož odborná část je pro nás stejně důležitá jako filmové projekce.
Číst dál

Distribuce filmů

Filmová distribuce artových snímků je jednou z našich zásadních aktivit. Nakupujeme umělecky hodnotné současné i klasické filmy, o kterých jsme přesvědčeni, že patří do českých kin. Pod naší hlavičkou jste mohli vidět třeba Sambu, Motocyklové deníky, Muže jménem Ove, Paniku v městečku či Stud.

Letní filmová škola Uherské Hradiště

Filmový festival, kterým vrcholí naše celoroční činnost. Pečlivě promýšlíme a sestavujeme filmový, odborný a doprovodný program, který pak v jedinečné atmosféře srdce Slovácka oceňují tisíce návštěvníků a desítky světových a domácích filmových tvůrců a odborníků.

CinEd

CinEd je evropský program filmové výchovy, jehož cílem je seznámit mladé diváky s evropskou kinematografií a její kulturní a jazykovou rozmanitostí. Jako český partner CinEdu pomáháme dětem filmům rozumět, vidět je v souvislostech a mít je rád.

Projekt 100

Projekt 100 vtrhnul do českých kin v roce 1995 jako putovní přehlídka filmů, které stojí za to vidět na velkém plátně. Za více než dvacet let přinesl divákům téměř dvě stovky zásadních snímků filmové historie, mezi nimiž nechyběly např. Pulp Fiction, Psycho, Klub rváčů, Vlasy, Rekviem za sen, Plechový bubínek, Cesta do fantazie či Tenkrát na Západě.