Ocenění pro Antropocén a Budiž světlo

29. 10. 2019

Uplynulý víkend si dva filmy pod naší distribuční hlavičkou – Budiž světlo a Antropocén: Epocha člověka – odnesly ceny ze tří festivalů.

Slovenské drama Budiž světlo režiséra Marka Škopa pokračuje ve své spanilé jízdě! Na svém kontě má již cenu za herecký výkon z MFF Karlovy Vary, odkud si odnesl i zvláštní uznání ekumenické poroty, cenu za herecký výkon z Dunav Film Festu, Grand Prix z festivalů v Batumi a Almaty. A k naší velké radosti si o uplynulém víkendu tým kolem Marka Škopa vysloužil další Grand Prix na polském Tofifestu a zvláštní uznání ve španělském Valladolidu (Seminci). Gratulujeme!

Další ocenění si odnáší náš nový distribuční počin, dokumentární meditace o masivní lidské činnosti ovlivňující a ohrožující planetu Zemi Antropocén: Epocha člověka. Film získal na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava cenu za nejlepší svědectví o přírodě. Porota odůvodnila udělení ceny takto: „Film Edwarda Burtynského, Jennifer Baichwal a Nicholase de Penciera dává celosvětové destrukci lidskou tvář. Lidé ovlivňují téměř všechny formy života na planetě. Filmaři pomocí ohromujících vizuálních obrazů, příběhů lidí a úžasných zvířat, jež s námi sdílejí tento svět, vysvětlují složitost našeho prostředí a varují před tím, co by mohlo být hromadným vyhynutím. Film je stejně rychlý a brutální jako změna, která jej pohlcuje. Výkřik o pomoc. Výzva ke změně.“

Antropocén: Epocha člověka je prvním filmem našeho nového projektu Do kina!, který má za cíl uvádět do distribuce umělecky hodnotné a zároveň edukativní filmy opatřené pedagogickými materiály a určené především pro školní projekce. V kinech uvidíte výjimečný dokument Antropocén: Epocha člověka od 14. listopadu.

Share on facebook
Share on twitter