Budiž světlo

V KINECH

od 10/10/2019

Působivé drama o zlu v každém z nás, tradiční rodině a současném Slovensku. Působivé drama o zlu v každém z nás, tradiční rodině a současném Slovensku.

Milan má tři děti a jezdí pracovat do Německa, aby uživil svoji rodinu. Když se na Vánoce vrátí domů, zjistí, že jeho nejstarší syn Adam je členem polovojenské mládežnické skupiny. Syn je zapletený do šikanování a smrti spolužáka. Otec se rozhoduje, jak by se měl zachovat. Společně s manželkou Zuzkou při tom zjišťují skutečnou pravdu o synovi, o své rodině, o sobě samých, a také o společnosti kolem nich. Milan má tři děti a jezdí pracovat do Německa, aby uživil svoji rodinu. Když se na Vánoce vrátí domů, zjistí, že jeho nejstarší syn Adam je členem polovojenské mládežnické skupiny. Syn je zapletený do šikanování a smrti spolužáka. Otec se rozhoduje, jak by se měl zachovat. Společně s manželkou Zuzkou při tom zjišťují skutečnou pravdu o synovi, o své rodině, o sobě samých, a také o společnosti kolem nich.

Nový snímek režiséra Marko Škopa lze směle řadit do skupiny nepřikrášlených portrétů současné slovenské společnosti. Problémy tradiční rodiny, šikana, nacionalismus, katolická církev – to vše jsou témata, která Budiž světlo zpracovává s nebývalou hloubkou a autorskou suverenitou.

Číst dál

Původní název:

Nech je svetlo

Země a rok:

Slovenská republika, Česká republika 2019

Režie:

Marko Škop

Scénář:

Marko Škop

Kamera:

Ján Meliš

Hudba:

David Solař, Oskar Rózsa

Hrají:

Milan Ondrík (Milan), František Beleš (Adam), Zuzana Konečná (Zuzka), Ľubomír Paulovič (Děda), Csongor Kassai (Višňovský)

Ocenění:

KVIFF – cena pro nejlepšího herce a zvláštní uznání ekumenické poroty

V kinech:

10/10/2019–31/12/2020

Žánr:

Drama

Formát:

Dcp, Mp4

Poměr stran:

1:2.35

Jazyková verze:

Slovensky

Titulky / dabing:

České titulky

Objednávky do kin:

DISFILM

Kontaktní osoba:

Michal Hlaváč
program@acfk.cz
+420720590984

Odkazy:

ČSFD

IMDB

Technické údaje Technické údaje

Drama / Nech je svetlo / Slovenská republika, Česká republika 2019 / 93 minut
Režie: Marko Škop / Scénář: Marko Škop / Kamera: Ján Meliš / Hudba: David Solař, Oskar Rózsa / Hrají: Milan Ondrík (Milan), František Beleš (Adam), Zuzana Konečná (Zuzka), Ľubomír Paulovič (Děda), Csongor Kassai (Višňovský)
V kinech: 10/10/2019–31/12/2020 / Dcp, Mp4 / 1:2.35 / Slovensky / České titulky / Doporučená přístupnost: 12+

Objednávky do kin:

Kontaktní osoba:

Michal Hlaváč
program@acfk.cz
+420720590984

Ke stažení Ke stažení

Budiž světlo v kinech

Budiž světlo
v kinech