Vydražili jsme obraz Malířky a zloděje, film míří do kin

7. 10. 2021

Slavnostní premiéra filmu Malířka a zloděj, která proběhla 6. října v pražském kinu Bio Oko, doprovodila charitativní aukce obrazu. Večer s protagonisty filmu malířkou Barborou Kysilkovou a zlodějem Karlem-Bertilem Nordlandem moderoval Saša Michailidis,  film uvedla Barbora Janoutová z Velvyslanectví Norského království v Praze a dražbu po projekci vedl Vojtěch Kozlík ze Sananimu. Vydražená částka 65 000 Kč za obraz Stigma půjde na konto organizace pomáhající závislým Sananim

„O Češích se říká leccos. Často nic moc hezkého. Když už se ale ocitáte na samém dně pochybností, stane se zázrak. Malé pražské kino, publikum úplně běžné, žádní mogulové, podnikatelé, miliardáři. Předstoupí před ně malířka, zloděj a muž z organizace, která pomáhá závislým. A nevelký obraz, který je podle názvu i obsahu znamením cejchu. Trvá to deset minut. 65 000 korun. Zázrak. Děkuji za něj,” říká programová ředitelka Iva Hejlíčková.

Film Malířka a zloděj, který vyhrál divácké hlasování LFŠ uvádí na loňské Filmovce, uvádíme v kinech od 7. října. V prosinci proběhne turné po vybraných filmových klubech a kinech s Barborou Kysilkovou.

Foto: Michal Hančovský