Fokus Fest 2021 nabídne klasický program i novinky

10. 10. 2021

Od středy 13. do neděle 17. října 2021 v Semilech proběhne sedmý ročník filmového festivalu Fokus Fest. Projekce snímků v kinu Jitřenka doplní lektorské úvody a páteční a sobotní program zpestří koncerty v prostoru Kulturního centra Golf.

„Diváci se mohou těšit na několik tradičních programových sekcí,” prozrazuje vedoucí kina Jitřenka Ondřej Šír. Portrét slavného režiséra bude tentokrát patřit polskému tvůrci Krzysztofu Kieślowskiému. Sekci klasické filmy na klasickém páse, kde budou promítány klasické 35mm filmy, zastoupí české snímky Žert podle Milana Kundery nebo český snímek Valerie a týden divů. Milanu Kunderovi bude patřit i večerní premiéra dokumentu o tomto literátovi nazvaném Milan Kundera: Od Žertu k bezvýznamnosti, zahraniční předpremiéra bude patřit ruskému filmu  Drazí soudruzi režiséra Alexandra Končalovského. Festival uvede němý film Buď připraven s živou hudbou Daniela Philipa Stotze.

Fokus Fest přivítá také hosty. Páteční projekci snímku Osobní život díry doprovodí host Ondřej Vavrečka a nedělní předpremiéru snímku Barevný sen uvede jeho režisér a autor Fimfára 2 Jan Balej. V pátek zahraje indiepopová dvojice Něco Něco, v sobotu pak alternativní Hm… 

„Nově nezapomínáme ani na děti. V Kulturním centru Golf budeme promítat unikátní rodinné projekce z 16mm filmového pásu, těšit se můžete například na Bolka a Lolka, ale i další kultovní dětské animáky, které známe ze svého dětství,“ dodává Ondřej Šír.

Podrobnosti naleznete na stránkách festivalu facebook.com/fokusfest.