Vydražte obraz z filmu Malířka a zloděj a pomozte drogově závislým

28. 9. 2021

Malířka Barbar na premiéře filmu Malířka a zloděj vydraží svůj obraz Stigma. Během slavností premiéry Malířky a zloděje, která se bude konat 6. října v pražském kinu Bio Oko, proběhne charitativní aukce obrazu. Po projekci filmu bude za přítomnosti malířky Barbory Barbar Kysilkové následovat veřejně přístupná dražba olejomalby Stigma (30×20 cm, olej na mramorové desce, 2018). Výtěžek půjde na konto organizace pomáhající závislým Sananim. Vyvolávací cena bude 5000 Kč, přičemž odhadovaná cena obrazu je 2800 Euro (71000 Kč). 

„Díky Bertilově divočejší minulosti jsem mohla zblízka poznat, jaké bitvy musí člověk se závislostí bojovat. K většímu pochopení tohoto nepředstavitelného labyrintu mi pomohl doktor Gabor Maté, jehož důraz na propojení závislosti a traumatu, na nutnost destigmatizace lidí, které leckdy radši ani nevidíme, tne do živého. O organizaci Sananim jsem se dozvěděla při poslechu Radia Wave, v několika rozhovorech pořadu Diagnoza F silně rezonoval podobný přístup k závislostem jako u doktora Matého. Bertil své bitvy vyhrál, snad i válku. Každé, byť sebemenší vítězství, potřebuje spousty sil a odhodlání k dalšímu boji. Sananim a jejich lidé to vědí kur*a dobře. Takže, co jiného můžu já nabídnout než kousek své práce, co jiného než obraz Bertilovy ruky s hlubokou jizvou a jak jinak dílko nazvat než Stigma. No a také si potřebuji pročistit svou karmu. Díky za účast,” říká Babora Barbar Kysilková

„Asociace českých filmových klubů je hrdá, že uvede do distribuce film Malířka a zloděj, neboť se jedná o snímek mimořádných uměleckých kvalit, který má zároveň silný společenský přesah. Právě příběh jeho hrdiny Karla-Bertila Nordlanda může být nadějí pro řadu lidí potýkajících se s problémy závislosti. Proto jsme také velmi rádi, že dobré věci můžeme pomoci i my, a to organizací dražby obrazu” říká Iva Hejlíčková, programová ředitelka AČFK.

Dražba obrazu v sále kina bude veřejně přístupná po skončení projekce. Dražit bude možné v zastoupení. Obraz bude předán po zaplacení, buď na místě v hotovosti či posléze převodem na účet. Na místě bude podepsán předávací protokol, popř. smlouva. Nový majitel či nová majitelka se zavazuje zapůjčit obraz na následující podzimní výstavu malířky v benešovském Muzeu umění a designu.

Doporučujeme přijít v předstihu, popřípadě spojit účast na dražbě s návštěvou projekce. Premiéra filmu začne ve středu 6. října ve 20:30, dražba obrazu Stigma, jehož náhled je k vidění níže, začne ve 22:30 v sále kina Bio Oko.

Stránky umělkyně: artbarbar.com