White Plastic Sky přinese do kin vizuálně strhující zážitek

13. 9. 2023

Za necelý měsíc, 12. října, vstupuje do českých kin celovečerní animovaná sci-fi maďarských režisérů Tibora Bánóczkiho a Sarolty Szabóové White Plastic Sky. Ještě před distribuční premiérou bude film uveden v soutěži festivalu Future Gate.

Média o White Plastic Sky:

Bánóczki a Szabóová využívají svoji vizuálně impresivní budoucnost jako východisko k prozkoumání dalších metafyzických tajů, zejména mystéria lásky a otázky, zda a kolik z nás samých dlužíme lidem, kteří nás milují. (Variety)

Tento film natočený kombinací rotoskopie, která sleduje živé herce, a CG animace, pomocí které byl vytvořen detailně propracovaný svět, se po vřelém přijetí na Berlinale může stát kultem. (Hollywood Reporter)

Režiséři Tibor Bánóczki a Sarolta Szabóová natočili skvělý film – dobře vystavěný, napínavý i emotivní. (The Geek)

White Plastic Sky je znepokojivý a fascinující zážitek. (Loud and Clear)

Styl animace slouží jako mocný nástroj k vyjádření vnitřního boje postav, které se potýkají s láskou, životem a vlastní lidskostí. (…) Když White Plastic Sky vrcholí a předkládá tezi, že láska má moc překonat i ty nejtemnější kouty existence, připomíná Fontánu Darrena Aronofského. (United Business Journal)

White Plastic Sky existuje na pomezí několika inspiračních látek či teorií, z nichž křesá vtahující a přemýšlivý příběh. Velkou zásluhu má na tom skvělý audiovizuál, který oplývá zajímavými nápady, a také existenciálně pojatý závěr. (Kinobox)

Film byl již v České republice s úspěchem uveden na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary i na Letní filmové škole Uherské Hradiště. Ještě před distribuční premiérou bude White Plastic Sky k vidění v soutěžní sekci festivalu Future Gate.