Titina, psí polárnice, brzy zaštěká i ve vašem kině!

7. 2. 2023

30. března vstoupí do kin půvabný norský animovaný film pro děti a jejich rodiče – Titina, psí polárnice. Režisérka Kajsa Næssová v něm zpracovala příběh jednoho z největších lidských dobrodružství – dobytí severního pólu v roce 1926 – očima nedobrovolného polárníka, malého teriéra Titiny.

 

Roztomilý čtyřnohý tulák, na kterého narazil na římské ulici, okouzlil italského konstruktéra a vzduchoplavce Umberta Nobileho natolik, že si ho vzal domů. A protože to byla slečna, dal jí jméno Titina. Titinu ovšem nečekal jen teplý pelíšek a pravidelné misky s jídlem. Jejího nového pána totiž oslovil slavný norský objevitel Roald Amundsen a objednal si u něj vzducholoď, na níž hodlal dobýt severní pól. U toho Titina samozřejmě nemohla chybět a právě jejíma očima sledujeme cestu italské posádky a norských polárníků za posledním neobjeveným místem na Zemi. Výprava je to vzrušující, plná dobrodružství a nebezpečí, ale dobytím pólu v roce 1926 ještě zdaleka nekončí. Protože toto je skutečný příběh, který pokračuje dál…

“Od té doby, co v našem týmu začaly přibývat děti, začali jsme být vnímavější i k dětským filmům,” říká programová ředitelka AČFK Iva Hejlíčková. “Hned první pokus, holandský animovaný film o čuníkovi v ohrožení Kvík, si našel cestu k velkému množství dětských diváků. A ještě než jsme stihli tenhle distribuční pokus vyhodnotit, přistál nám v nabídce další dětský animovaný film. Zpočátku jsme váhali, nechtěli jsme se opakovat, ale snímek Kajsy Næssové nás okouzlil do té míry, že jsme se ho rozhodli uvést. A to nejen pro jeho zřejmý edukativní rozměr, ale především pro půvab zcela originálního pohledu na skutečné události, který nabízí i velmi zajímavé interpretace. AČFK se nestává distributorem dětských filmů, zůstává jen distributorem dobrých filmů,” dodává Hejlíčková.

Titina, psí polárnice (acfk.cz)