Corpus Christi je nominován na Oscara

14. 1. 2020

V pětici nominovaných v sekci nejlepší cizojazyčný film na Oscara je náš nový film, který má premiéru na konci března, v zatím neupřesněném pražském kinosálu.

Ve filmu Corpus Christi hraje Bartosz Bielenia dvacetiletého muže, který projde spirituální transformací v nápravném centru pro mladé. Navzdory tomu, že kvůli své minulosti nemůže oficiálně sloužit, obléká se do hávu kněze a slouží ve farnosti na malém městě.

„Námět na zdánlivou třaskavou komedii o nevyhnutelném odpouštění Jan Komasa chytře tvaruje do temnější realistické výpovědi,” píše Týdeník Respekt. Na otázku Deníku, komu ze soupeřů by vítězství přál, řekl Václav Marhoul, režisér Nabarveného ptáčete, následující: „Polskému filmaři Janu Komasovi a jeho sociálnímu dramatu Corpus Christi.”

Gratulujeme neposledně české nominaci filmu Dcera z pražské FAMU – Filmové a televizní fakulty AMU. Slavnostní vyhlášení 92. výročních cen Americké filmové akademie Oscar proběhne z neděle 9. na pondělí 10. února 2020, vysílá v přímém přenose Česká televize, komentuje Šárka Gmiterková a Pavel Sladký. Zkrácený záznam se nabídne večer 10. února.

Více na české stránce filmu Corpus Christi.