Vítěz LFŠ uvádí Hranice odvahy má za sebou premiéru

19. 1. 2022

Napínavý příběh o dětské odvaze, přátelství a loajalitě má za sebou neveřejnou slavnostní předpremiéru, která proběhla v pondělí 17. ledna 2022 v pražském kině Edison Filmhub. Den poté proběhla tamtéž ještě předpremiéra filmu v rámci festivalu nejlepších severských filmů Scandi.

„Okouzlila mě samozřejmost, s jakou děti v tom filmu dělají to, co je správné. Vidí situaci a řeší ji instinktivně, okamžitě, tak, jak řešena být má. Přála bych si, aby si člověk tuto schopnost zachoval i do dospělosti – kdyby něco takového nastalo, aby reagoval stejně,” řekla na úvod Iva Hejlíčková.

Johanne Helgelandová, která diváky na projekci pozdravila ze záznamu, poděkovala návštěvníkům Letní filmové školy, kteří snímek vybrali v diváckém hlasování LFŠ uvádí. „Téma našeho filmu je stále aktuální. Právě teď je na celém světě více než 35 milionů dětí na útěku před válkami a konflikty. Abychom se k tomu dokázali postavit, musíme se ohlédnout nazpět na naše tehdejší rozhodnutí. Náš film je také o tom, že i dítě může svými kroky ovlivnit a povzbudit lidi ve svém okolí,” uvedla režisérka filmu.

Dětský film roku Hranice odvahy uvádíme do kin od 20. ledna.

Foto: Jakub Macháček ?