Tři filmy z Karlových Varů na podzim v kinech pod hlavičkou AČFK

5. 7. 2019

Tři filmy z programu festivalu Karlovy Vary uvidíte na podzim pod hlavičkou AČFK v českých kinech. Dva z těchto filmů bojují o ceny v hlavní a dokumentární soutěži.

Nadšené přijetí diváků i kritiků zaznamenal nový film Marka Škopa Budiž světlo, který těsně před koncem festivalu figuruje v TOP 10 divácké ceny. Příběh čtyřicátníka Milana (Milan Ondrík), který svoji rodinu zabezpečuje prací v Německu a který během vánoční návštěvy doma zjistí, že jeho nejstarší syn Adam je členem polovojenské mládežnické skupiny, bojuje v hlavní soutěži o Křišťálový glóbus. Distribuční premiéra je naplánovaná na 10. října.

Zástupcem v soutěži dokumentárních filmů je dobrodružná road movie Dálava o cestě otce a syna za druhou polovinou rodiny do dalekého Ruska. Na zakoupení filmu do české distribuce jsme se dohodli na festivalu, premiéra zatím není stanovena.

Nejblíže nás čeká premiéra artové hororové komedie Petera Stricklanda Takové krásné šaty inspirované italskými giallo filmy. Příběh se točí kolem výprodeje v bizarním obchodním domě, jehož zaměstnanci se chovají přinejmenším velmi zvláštně. Ani se šaty, které si hlavní hrdinka koupí na rande naslepo, není všechno v pořádku. V českých kinech film uvidíte od 12. září.

Share on facebook
Share on twitter