Dokument Manželství o lásce za časů internetu od 9. září v kinech

2. 9. 2021

Film české režisérky Kateřiny Hager a pákistánského dokumentaristy Asada Faruqiho představuje dramatický boj za naplnění jednoho výjimečného manželství. Příběh online vztahu Zdenky a Tabiše a prokazování skutečné lásky zachycuje řadu překážek a předsudků na cestě za jejich snem – společnou domácností v Aši. Svérázní protagonisté své životní peripetie i administrativní nástrahy ovšem řeší s odzbrojujícím odhodláním a humorem. Dokument byl letos uveden na prestižním Hot Docs v Torontu, poté na Jednom světě a na Letní filmové škole Uherské Hradiště. AČFK uvede Manželství od 9. září 2021 do tuzemských kin.

Dá se vůbec věřit lásce, jež se se zrodila online? Jde si udělat spolehlivý úsudek pouze na základě virtuální komunikace? Je možné, aby se Pákistánec upřímně zamiloval do o třináct let starší Češky na vozíčku? Takové otázky si kladli tvůrci filmu před natáčením.

„Denně jsme v médiích i na vlastní kůži konfrontování s nástrahami virtuálního světa, krmeni pro i protiimigrační propagandou a jaksi z principu ostražití vůči happy endům. Všechny tyto prvky obrací film Kateřiny Hager naruby. Předkládá nám příběh, kterému jsme zpočátku snad ani my nemohli uvěřit. A přesto je pravdivý,” říká Iva Hejlíčková za AČFK.

Manželství uvádíme v kinech od 9. září.