Manželství má za sebou premiéru a vyráží na turné

11. 9. 2021

Premiéra nového filmu v distribuci AČFK proběhla ve středu 8. září v pražském kinu Aero. Dokument o lásce za času internetu uvedla jeho režisérka Kateřina Hager. Do kina Aero zavítali také hlavní protagonisté Zdenka a Tabiš Karimovi. Na závěr recepce jsme servírovali tematické pákistánské pohoštění a hrála kapela Mattea Hagera a Marka Pavlici.

„Případ Zdenky a Tabiše mě fascinoval zejména svou tajemností i mnohovrstevnatostí. Jedná se o silný lidský příběh, zasazený do kontextu dnešní Evropy, která čelí obavám z migrace, terorismu i xenofobie, příběh, jenž skrýval velký potenciál pro zajímavý dokumentární film,” řekla režisérka Kateřina Hager. Režiséři se už během prvních natáčecích dní se Zdenkou a Tabišem velmi sblížili a pustili se do dobrodružné spolupráce, která se odehrávala na třech kontinentech a trvala téměř čtyři roky. „Film je pohledem na svět v čase globalizace,” dodává režisér Asad Faruqi.

Festivalová premiéra filmu proběhla na festivalu Jeden svět, speciální projekce pak také na 47. LFŠ.

S uvedením filmu 9. září do distribuce je spjato turné s režisérkou po vybraných filmových klubech. Kateřina Hager film postupně představí v kinech ve Frýdlantu nad Ostravicí (19. 9.), Opavě (20. 9.), Kopřivnici (21. 9.), Napajedlech (23. 9.), Frýdku-Místku (26. 9.), Uherském Hradišti (27. 9.) a Boskovicích (28. 9.).

  Manželství uvádíme v kinech od 9. září.

Foto: Katarína Hudáčinová