Fotoreportáž z premiéry japonského anime filmu Belle

25. 3. 2022

Ve středu 23. 3. 2022 uvedla AČFK slavnostní premiérou v kině Aero do českých kin japonský anime film Belle režiséra Mamoru Hosody.

Ještě před promítáním proběhl povedený workshop kaligrafie, kde se hosté pod vedením japonských lektorek naučili napsat znaky jako princezna, drak a láska. O občerstvení v japonském stylu se postarala vyhlášená pražská restaurace Miyabi a Dobrá čajovna, která servírovala japonské čaje. Nechyběl ani welcome drink v podobě saké.

Před samotnou projekcí diváky z plátna pozdravil sám režisér Mamoru Hosoda. „Belle je film, o kterém jsem vždycky snil a teď jsem byl konečně díky úspěchu svých předchozích filmů schopen ho natočit. Najdete v něm romanci, akci i napětí, ale zabývám se v něm i hlubšími tématy jako život a smrt. Doufám, že vám bude připadat zábavný,” vzkázal Hosoda českým divákům.

„Třetí film Mamoru Hosody v českých kinech je výjimečný počin, nejen proto, že jde o u nás „nedostatkové“ anime. Je to především další velký krok v Hosodově kariéře, vyzrálý projekt, hluboký a komplexní film zpracovávající několik různorodých témat a inspirací, které však díky Hosodovu talentu nevyzní chaoticky, ale jako gesamtkunstwerk, tedy umělecké dílo, v jehož rámci se hluboké sdělení propojuje s fascinujícím vizuálním stylem,” uvedl Belle Jan Jílek, programový ředitel AČFK.

Film Belle vstupuje do kin 24. 3.  2022, je uvedený v původním japonském znění s českými titulky a je přístupný.

Podívejte se na seznam projekcí. 

Foto: Jakub Macháček ?