Evropská filmová inventura ve Vsetíně

27. 10. 2022

Ve dnech 4. – 5. listopadu pořádá kino Vatra Vsetín dvoudenní přehlídku současných evropských filmů. Uvedeno bude 9 snímků, které nabídnou širokou zeměpisnou i žánrovou pestrost. Vrcholem přehlídky bude vítězný film z Cannes -Trojúhelník smutku. Přehlídku organizuje kino Vatra ve spolupráci s Filmovým klubem Vsetín.

Přehlídku zahájí v pátek 4. listopadu v 17 hodin rakouský dokument Můj otec, kníže, který natočila Lila Schwarzenberg, dcera českého politika a šlechtice Karla Schwarzenberga. Následovat bude francouzské kostýmní romantické drama Ztracené iluze podle románu H. de Balzaca. Páteční večer uzavře gangsterka Nosoroh odehrávající se v divokých 90. letech na Ukrajině.

V sobotu 5. listopadu začíná program už v 9:30 hodin ráno a to originálním rumunským detektivním dramatem Zázrak. Útrapy maďarských vojáků za 2. světové války v Rusku bez příkras zobrazuje drama Přirozené světlo, na jehož vzniku se kromě Maďarska podílelo i Německo, Lotyšsko a Francie. Znepokojujícím pohledem do narušených rodinných vztahů je další rumunský film Mikádo, který byl uveden na MFF ve Zlíně.

Závěrečnou filmovou trojici, která reprezentuje oblíbené skandinávské kinematografie, odstartuje 5. 11. v 16:40 dánská komedie Divoch. Na Islandu se odehrává poetické i syrové drama o dospívání s názvem Krásné bytosti. Celá přehlídka vyvrcholí uvedením nejdiskutovanějšího evropského filmu současnosti – satirickou komedií Trojúhelník smutku.

Diváci si mohou koupit vstupenky na jednotlivé filmy nebo zvýhodněné vstupné na 3, 6 či 9 filmů. Další slevu získají členové filmového klubu.

Více informací viz: Evropská filmová inventura 4.-5. 11. 2022 | Kino Vatra