Premiéra Corpus Christi odložena

16. 3. 2020

Jsme v tom společně. Vyjádření k opatření v souvislosti s COVID-19, kvůli němuž jsme nuceni odložit plánovanou premiéru Corpus Christi, filmu Jana Komasy, který byl nominován na Oscara. Následuje dříve vydaná zpráva, vyslaná prostřednictvím stránek festivalu Letní filmová škola Uherské Hradiště.

Letní filmová škola a Asociace českých filmových klubů prostřednictvím Radany Korené vzkazuje následující:

„Chceme vyjádřit podporu a solidaritu. Našim kolegům, jejich týmům z distribučních společností, festivalům, kinům a pořadatelům událostí obecně. Těm, co nezbývá než pozdržet své kroky a počítat každým dnem narůstající se ztráty, které se mohou stát pro i jinak těžce zkoušenou kulturu likvidační.

Věříme, že to, co má pevné základy, přežije a vrátí se silnější. Co ne, skončí… objeví se prostor pro nové tvoření… Je jasné, že to, co teď řešíte vy, zanedlouho můžeme řešit také. Děkujeme, že tak činíte s klidnou hlavou a vírou, že to má smysl, s neustálou houževnatostí, která třeba hraničí s posedlostí. Bez toho by nevznikaly tak inspirativní akce a neudály se ty nejúžasnější zážitky.

Využijme nastolený čas k revizi toho, co děláme, proč a jak bychom to dělat chtěli, k otevření srdce a cestě k tomu, kdo skutečně jsme. K přeskládání našich priorit tak, abychom byli připraveni, až přijde čas. My všichni jen sílíme k tomu, co přijde dál. Držte se, milí. V klidu, tříbení inspirací a plánů.”

Naše myšlenky jsou s vámi, se všemi, co tvoří a inspirují k sounáležitosti. Z těch, s nimiž spolupracujeme nejblíže, jmenujeme zatím alespoň Febiofest (odloženo), Jeden svět (pokračuje prostřednictvím DAFilms), Kino na granici (nerozhodnuto), KRRR! (odloženo).

Jako mnozí další jsme závislí na vaší podpoře, proto podporujeme #nechcivracetvstupne.