Malířka a zloděj v předpremiéře na MKL a Aerovodu

19. 5. 2021

Mnohovrstevnatý příběh o kreativním procesu, možnosti dostat druhou šanci a smyslu života. Malířka a zloděj vypráví o loupeži obrazu, která vedla k jednomu výjimečnému lidskému vztahu. Norský film v režii Benjamina Reeho obdržel ceny na Sundance, BFI London Film Festival a byl v širší nominaci na Oscara. Zvítězil také v diváckém hlasování během 46. ročníku festivalu Letní filmová škola Uherské Hradiště (LFŠ).

V předpremiéře Malířku a zloděje uvede Moje kino LIVE ve středu 26. 5., v následujících dvou týdnech bude prémiově ke zhlédnutí na Aerovodu. Distribuční premiéra filmu je plánovaná na čtvrtek 7. října 2021. 

AČFK uvádí dokument Malířka a zloděj (2020) do distribuce coby výherce diváckého hlasování na Filmovce. „Ideu o funkčním propojení LFŠ a distribuce AČFK jsme měli delší dobu. Projekt byl poprvé prezentován v roce 2017. Tři filmy, tři unikátní projekce, tři plné sály, tři úvody, tři divácká hlasování, jeden vítěz, jeden film v distribuci,” představuje sekci LFŠ její programový ředitel Jan Jílek. „Děkujeme osudu, že můžeme toto malé mistrovské dílo uvést nyní v předstihu alespoň online,“ dodává k filmu Malířka a zloděj. Po projekci filmu v rámci platformy Moje kino LIVE ve středu 26. května následuje diskuse s protagonistkou Barborou Kysilkovou. Od 27. května do 9. června je dokument k dispozici v online videotéce Aerovod.