Sněhurka: Jiný příběh

MEDIA

V KINECH

od 19/02/2013

Film, v němž se Sněhurka ocitá uprostřed koridy. Film, v němž se Sněhurka ocitá uprostřed koridy.

Bylo nebylo, před dávnými časy, za devatero horami, žila jedna dívka, která nikdy nepoznala svou matku. Naučila se umění svého otce, slavného toreadora, její zlá macecha ji však ze srdce nenáviděla. Jednoho dne utekla Sněhurka s potulnou bandou trpaslíků a stala se legendou. Film Sněhurka: Jiný příběh se odehrává na jihu Španělska ve dvacátých letech dvacátého století a je poctou němému filmu. Bylo nebylo, před dávnými časy, za devatero horami, žila jedna dívka, která nikdy nepoznala svou matku. Naučila se umění svého otce, slavného toreadora, její zlá macecha ji však ze srdce nenáviděla. Jednoho dne utekla Sněhurka s potulnou bandou trpaslíků a stala se legendou. Film Sněhurka: Jiný příběh se odehrává na jihu Španělska ve dvacátých letech dvacátého století a je poctou němému filmu.

Plných osm let připravoval Pablo Berger svůj druhý celovečerní film (tím prvním byla příjemná retrokomedie Torremolinos 73), kterým se chtěl s láskou a vášní ohlédnout za časy, v nichž evropským kinům vládla černobílá a němá melodramata. Už mu zbýval pouhý týden do začátku natáčení, když zjistil, že příbuzný nápad dostali francouzští sousedé. Konkrétně jistý Michel Hazanavicius, jehož The Artist se o několik měsíců později jal úspěšně dobývat svět. Režiséra to neodradilo a svou osobitou variaci na příběh Sněhurky přeci jen roztočil… aby pak zjistil, že se bratry Grimmovými nechali prakticky zároveň inspirovat i v Hollywoodu a připravují hned dvě verze zároveň (loni prošly i našimi kiny). Tomu se říká pech. Ale nešť, Berger dotáhl film do konce, a když pak vyrazil do kinodistribuce v rodném Španělsku i na mezinárodní festivaly, mimořádně vstřícné, ba až nadšené přijetí jeho vytrvalost po zásluze odměnilo. A počínaje devatenáctým únorem se budou moci kolem jeho vypravěčského prstu nechat omotat i čeští diváci.

Číst dál

Původní název:

Blancanieves

Země, rok a délka:

Francie, Španělsko 2012 / 104 minut

Režie:

Pablo Berger

Scénář:

Pablo Berger

Kamera:

Kiko de la Rica

Hudba:

Alfonso de Vilallonga

Hrají:

Maribel Verdú, Daniel Giménez Cacho, Ángela Molina, Pere Ponce, Macarena García, Sofía Oria, José María Pou, Inma Cuesta, Ramón Barea ad.


Ocenění:

MFF San Sebastian – Stříbrná mušle pro nejlepší herečku, Zvláštní cena poroty

V kinech:

19/02/2013–18/02/2020

Žánr:

melodrama, romantický

Formát:

Dcp, Dvd

Poměr stran:

1:1.85

Jazyková verze:

němý film

Titulky / dabing:

české titulky

Přístupnost:

12+

Objednávky do kin:

DISFILM

Kontaktní osoba:

Michal Hlaváč
program@acfk.cz
+420720590984

Odkazy:

ČSFD


IMDB

Technické údaje Technické údaje

melodrama, romantický / Blancanieves / Francie, Španělsko 2012 / 104 minut
Režie: Pablo Berger / Scénář: Pablo Berger / Kamera: Kiko de la Rica / Hudba: Alfonso de Vilallonga / Hrají: Maribel Verdú, Daniel Giménez Cacho, Ángela Molina, Pere Ponce, Macarena García, Sofía Oria, José María Pou, Inma Cuesta, Ramón Barea ad.
V kinech: 19/02/2013–18/02/2020 / Dcp, Dvd / 1:1.85 / němý film / české titulky / Doporučená přístupnost: 12+

Objednávky do kin:

Kontaktní osoba:

Michal Hlaváč
program@acfk.cz
+420720590984

Sněhurka: Jiný příběh v kinech

Žádné projekce jsme nenalezli.

Sněhurka: Jiný příběh
v kinech

Žádné projekce jsme nenalezli.