V KINECH

OD 26/02/2015

Vizuálně podmanivý thriller z poválečného Berlína.

Bývalá úspěšná zpěvačka Nelly se vrací z koncentračního tábora se znetvořeným obličejem a po plastické operaci se tato femme fatale postupně stává svojí vlastní dvojnicí. Sugestivní snímek německého režiséra Christiana Petzolda odkazuje ke klasickým filmům noir a jeho napětí postupně graduje prostřednictvím strhujícího výkonu Niny Hossové.

Červen 1945. Domů do Berlína se vrací zraněná a zjizvená Nelly, která přežila Osvětim. Společnost jí dělá Lene, zaměstnankyně Židovské agentury a Nellyina kamarádka z předválečných dob. Nelly se ještě zcela nezotavila po operaci tváře a navzdory Leniným varováním se vydává hledat svého manžela Johnnyho, životní lásku, který ji odmítl opustit a dlouho ji chránil před nacistickým pronásledováním. Nellyina rodina zahynula během holokaustu. Johnny je přesvědčen, že nepřežila ani jeho manželka. Když ho Nelly konečně najde, Johnny vidí jen ženu, která ho znepokojuje svou podobou s Nelly a odmítá uvěřit, že jde skutečně o jeho ženu. V naději, že tak získá dědictví její rodiny, navrhuje Nelly, aby na sebe vzala identitu jeho zesnulé ženy. Nelly souhlasí a ujímá se role sebe sama. Chce zjistit, jestli ji Johnny miloval i to, jestli ji zradil. Nelly chce svůj někdejší život zpět.

Více

Původní název:

Phoenix / 98 minut

Režie:

Christian Petzold

Scénář:

Christian Petzold, Harun Farocki

Kamera:

Hans Fromm

Hrají:

Nina Hossová, Ronald Zehrfeld, Nina Kunzendorfová, Michael Maertens a další.


Ocenění:

MFF San Sebastián – Cena FIPRESCI, MFF Paříž – Cena diváků

V kinech:

26/02/2015–30/09/2021

Žánr:

drama

Formát:

Blu-ray, Dcp, Dvd, Mp4, On-line (VOD)

Poměr stran:

1:2.39

Jazyková verze:

německy

Titulky / dabing:

české titulky

Přístupnost:

12+

Objednávky do kin:

DISFILM

Kontaktní osoba:

Michal Hlaváč
program@acfk.cz
+420720590984

Odkazy:

ČSFD


IMDB

drama / Phoenix / Německo 2014 / 98 minut
Režie: Christian Petzold / Scénář: Christian Petzold, Harun Farocki / Kamera: Hans Fromm / Hudba: / Hrají: Nina Hossová, Ronald Zehrfeld, Nina Kunzendorfová, Michael Maertens a další.
V kinech: 26/02/2015–30/09/2021 / Blu-ray, Dcp, Dvd, Mp4, On-line (VOD) / 1:2.39 / německy / české titulky / Doporučená přístupnost: 12+

Objednávky do kin:

Kontaktní osoba:

Michal Hlaváč
program@acfk.cz
+420720590984

Fénix v kinech

Žádné projekce jsme nenalezli.

Fénix
v kinech

Žádné projekce jsme nenalezli.

Přehrát legálně on-line