V KINECH

od 07/11/2019

Dobrodružná dokumentární výprava na daleký východ i do vlastní minulosti. Dobrodružná dokumentární výprava na daleký východ i do vlastní minulosti.

Dálava. Dva tisíce osm set padesát dva kilometrů mezi Brnem a Divějevem, mezi Východem a Západem, mezi otcem a synem. Tak daleko, tak blízko. Vít a jeho syn Gríša se před koncem prázdnin vydávají na dlouhou cestu do Ruska. Jen co nastoupí do auta, syn si hned nasazuje sluchátka a otec se noří do vzpomínek. Ani tak ale nemůžou jeden druhému uniknout. Je tu však jedna možnost, která je může opět sblížit – společné pátrání. Jenže co skutečně hledají? Dálava. Dva tisíce osm set padesát dva kilometrů mezi Brnem a Divějevem, mezi Východem a Západem, mezi otcem a synem. Tak daleko, tak blízko. Vít a jeho syn Gríša se před koncem prázdnin vydávají na dlouhou cestu do Ruska. Jen co nastoupí do auta, syn si hned nasazuje sluchátka a otec se noří do vzpomínek. Ani tak ale nemůžou jeden druhému uniknout. Je tu však jedna možnost, která je může opět sblížit – společné pátrání. Jenže co skutečně hledají?

Mimořádně intimní dokument Martina Marečka je působivou výpovědí o stavu současné rodiny a analýzou odvěkého vztahu otec a syn. Čistá forma putování tam a zase zpátky jen podtrhuje maximální autentičnost a účinnost dokumentu.

Číst dál

Původní název:

Dálava

Země, rok a délka:

Česká republika 2019 / 76 minut

Režie:

Martin Mareček

Scénář:

Tomáš Bojar, Martin Mareček

Kamera:

Jiří Málek

Hrají:

Vít Kalvoda, Grigorij Kalvoda

V kinech:

07/11/2019–31/12/2020

Žánr:

Dokument, Road movie

Formát:

Dcp, Mp4

Poměr stran:

1:1.85

Jazyková verze:

Rusky, Ukrajinsky, Česky

Titulky / dabing:

České titulky

Objednávky do kin:

DISFILM

Kontaktní osoba:

Michal Hlaváč
program@acfk.cz
+420720590984

Odkazy:

ČSFD

Technické údaje Technické údaje

Dokument, Road movie / Dálava / Česká republika 2019 / 76 minut
Režie: Martin Mareček / Scénář: Tomáš Bojar, Martin Mareček / Kamera: Jiří Málek / Hudba: / Hrají: Vít Kalvoda, Grigorij Kalvoda
V kinech: 07/11/2019–31/12/2020 / Dcp, Mp4 / 1:1.85 / Rusky, Ukrajinsky, Česky / České titulky / Doporučená přístupnost: Přístupný

Objednávky do kin:

Kontaktní osoba:

Michal Hlaváč
program@acfk.cz
+420720590984

Ke stažení Ke stažení

Dálava v kinech

Dálava
v kinech