CinEd pokračuje v jízdě po školách nejméně do roku 2022

31. 8. 2020

Asociace českých filmových klubů v ČR zastupuje CinEd, který se soustředí na podporu rozvoje filmové výchovy na školách i mimo ně. Jako málokterý projekt podpořený EU pokračuje CinEd po pěti letech dál.

Projekt prezentovaný také letos v létě na festivalu Letní filmová škola Uherské Hradiště se soustředí na to, aby se s vybraným filmem pracovalo před i po projekci, aby se o filmech diskutovalo a na projekce se navazovaly další aktivity. Filmy i materiály s nimi spojené školám zprostředkováváme zdarma. Po francouzském pětiletém vedení přebere od roku 2020 tuto štafetu Portugalsko. Novými partnery CinEdu jsou Německo a Chorvatsko.

„CinEd budeme prezentovat na ZLÍN FILM, v debatě o získávání Mladého publika v rámci Konference Kino za školou, další velkou akcí bude Cinema Open, festival pro pedagogy, či MFF Juniorfest. V Olomouci chystáme důležitou spolupráci celoročních projekcí se školami s centrem Telegraph,” dodává k aktivitám CinEd Česká republika v druhé půli roku koordinátorka projektu Eva Spilková. Zveřejněny budou také nové filmy na platformě, novinky v aktivních dílnách stop-motion pro pedagogy, kteří s filmy pracují a v plánu je i oslovení výchovných ústavů či škol, které jsou mimo dosah kulturních center. Máte zájem se zapojit? ⁣⁣Více se dozvíte na stránkách projektu cined.cz