Budiž světlo v hlavní karlovarské soutěži

30. 5. 2019

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary vybral do hlavní soutěže film Budiž světlo režiséra Marka Škopa. Film uvidíte i na Letní filmové škole a od 10. října v české distribuci.

Budiž světlo je příběhem čtyřicátníka Milana (Milan Ondrík), který má tři děti a aby zabezpečil rodinu, jezdí pracovat do Německa. Během vánoční návštěvy doma zjistí, že jeho nejstarší syn Adam je členem polovojenské mládežnické skupiny, která je zapletena do šikanování a smrti Adamova spolužáka. Při řešení složité situace Milan poznává pravdu nejen o svém synovi, rodině a lidech z nejbližšího okolí, ale i o sobě samém.

„Máme z výběru do Varů radost,“ říká kameraman a jeden z producentů filmu Ján Meliš. „Premiérovali jsme tu už naše dokumenty Jiné světy a Osadné a vždy se sem rádi vracíme. Samozřejmě, že jsme zvědaví na reakci festivalového publika i filmových profesionálů.“

Film vznikl ve slovensko-české koprodukci společností Artileria a Negativ. Na výrobě se podílely Rozhlas a televize Slovenska a Česká televize. Realizaci filmu podpořily Audiovizuální fond, Státní fond kinematografie a fond Eurimages.

Share on facebook
Share on twitter